International Scientific Collaborations Office

امروز

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه اقدام به برگزاری وبینارهایی با دعوت از اساتید مطرح بین المللی در دانشگاه ارومیه در دوران Covid-19 نموده است. همچنین، در حرکتی نوین، برای برگزاری وبینارهای علمی با سخنرانی اساتید دانشگاه ارومیه برای اساتید و دانشجویان دانشگاه های عراقی در با وزارت علوم عراق و اقلیم کردستان عراق رایزنی و اعلام آمادگی نموده است. به عنوان اولین قدم، بدنبال دعوت پروفسور دکتر همداد عبدل قهار محمد، رییس موسس MegaMind Plus Academy https://mmp.ac/index.php/en و عضو هیات علمی دانشگاه صلاح ­الدین از دکتر جواد غلامی، مدیر دفتر روابط بین‌الملل و دانشیار زبانشناسی کاربردی گروه زبان انگلیسی دانشگاه ارومیه برای ایراد سخنرانی با محوریت آموزش زبان انگلیسی، دانشگاه ارومیه اقدام به برگزاری اولین وبینارعلمی برای اساتید و دانشجویان آموزش زبان انگلیسی در عراق نمود. در این وبینار که در روز چهارشنبه 16 مهر 1399 ساعت 8:30 عصر برگزار شد، دکتر غلامی علاوه بر معرفی شایسته دانشگاه ارومیه و گروه زبان انگلیسی این دانشگاه، سخنرانی خود را تحت عنوان:

Principles of Instructed Language Learning in Teaching English as a Foreign Language

برای 76 نفر شرکت کننده از اساتید دانشگاه، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و معلمان زبان انگلیسی از شهرهای مختلف عراق بویژه اقلیم کردستان (هاولر، سلیمانیه، دهوک، سوران، کویا، حلبچه، ناصریه و بصره) ارائه دادند. این وبینار که یک ساعت و چهل و پنج دقیقه به طول انجامید، با بخش پرسش و پاسخ بسیار سازنده و جالب و مشارکت فعال شرکت کنندگان و با دریافت بازخورد بسیار مثبت به پایان رسید. 

فایل کامل سخنرانی از طرف میزبان این رویداد در لینک های زیر برای استفاده علاقمندان به اشتراک گذاشته شده است.

https://youtu.be/4pvIsQhhTcM

http://mmp.ac/images/docs/seminars/principles.pdf

https://www.facebook.com/107329534206283/posts/257937475812154/?extid=0&d=n

دانشگاه ارومیه با برگزاری این وبینار گامی موثر در تحکیم روابط علمی و بین المللی خود به ویژه با کشورهای همجوار برداشت که در توسعه مناسبات و معرفی شایسته دانشگاه ارومیه و توانمندیهای آن نقش بسزایی را ایفا می‌نماید. قابل ذکر است پس از برگزاری این رویداد، تعداد قابل توجهی از شرکت کنندگان علاقمندی خود را به ادامه تحصیل در دانشگاه ارومیه اعلام نموده و متقاضی کسب اطلاعات بیشتر و پذیرش می باشند.