امروز

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

Urmia University

Scientific International Relations Office

عضویت عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه در "گروه کاری و برنامه اقدام فعالیت های تغییر اقلیم در منطقه خاورمیانه و شرق مدیترانه

برنامه اقدام منطقه­ ای/بین­ المللی گروه کاری و برنامه اقدام فعالیت­های تغییر اقلیم در منطقه خاورمیانه و شرق مدیترانه  (Task Force on the Eastern Mediterranean and Middle East Climate Change Initiative) با محوریت کشور جمهوری قبرس به عنوان هماهنگ­ کننده منطقه خاورمیانه و شرق مدیترانه با برنامه ­های سازمان ملل و کشورهای منطقه به کمک بررسی علمی-اجرایی بین محققین، پژوهشگران، تصمیم­گیران و سیاستمداران در سطح دنیا در خصوص کاهش تاثیر تغییر اقلیم در منطقه خاورمیانه و شرق مدیترانه ذیل توافق پاریس اقدام می نماید. در این برنامه‌ی اقدام، به کمک دانش موجود، شناسایی مشکلات پیش­رو و سیاست درست مورد نیاز، چالش­های تغییر اقلیم بررسی و ارزیابی می­گردند.

در این خصوص از آقای دکتر حسام احمدی بیرگانی عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی جهت عضویت در این کارگروه منطقه ­ای/بین­ المللی دعوت به عمل آمده است. امید است با همکاری و تلاش ایشان، مشکلات ایران در خصوص تغییر اقلیم به نحو بهتری شناسایی شده و همکاری­های منطقه­ای برای حل این معضل مطرح و اجرایی گردند. مدیریت روابط بین الملل دانشگاه ارومیه برای ایشان در این مسئولیت جدید آرزوی موفقیت دارد.