امروز

دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

Urmia University

Scientific International Relations Office

طرح مولانا

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بنابر اعلام معاونت بین‌الملل دانشگاه طرح مولانا با هدف تبادل دانشجو و استاد از طرف کشور ترکیه با مؤسسات آموزش عالی سایر کشورها طراحی شده است، در این برنامه امکان تبادل اعضای هیات علمی دانشگاها و دانشجویان وجود دارد. 

 

در طرح مولانا برای دانشجویان از یک ترم و تا حداکثر دو ترم و برای اعضای دانشگاهی از یک هفته تا حداکثر سه ماه  تحصیل در کشور خارجی در نظر گرفته شده است. بنابراین دانشجویان و اعضای دانشگاهی هر کشوری می تواند از این طرح بهره برداری کرده و می توانند میهمان انسیتیتوهای آموزش عالی ترکیه باشند. دانشجویانی که در طرح مولانا شرکت می کنند شانس تحصیل در هر جای دنیای را خواهند داشت. همچنین تمامی اعضای دانشگاهی مؤسسات آموزش عالی بین المللی و یا آموزش عالی خارجی که در این طرح عضو شده اند، امکان استفاده از فعالیت های طرح مولانا را خواهند داشت.

 

چگونگی عضویت در طرح مولانا:

 

دارا بودن مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد، مدرک دکتری رشته های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان

 

دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت http://www.yok.gov.tr/en/web/mevlana/anasayfa و تکمیل فرم های مربوطه برای عضویت اقدام کنند.

 

همچنین می توانید با دانلود فایل مربوطه اطلاعات تکمیلی را در اختیار داشته باشید

file1

تمامی اعضای دانشگاهی که در مؤسسات آموزش عالی خارجی کار می کنند می توانند از این طریق اقدام کنند.

 

دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه در کشور میزبان نیستند و باید شهریه مربوطه را در مؤسسه مبدا پرداخت کنند و مجبور به پرداخت پول اضافه در دانشگاه مقصد نخواهند بود.

 

دانشجویان طرح مولانا امکان بهره برداری از کمک هزینه تحصیلی را خواهند داشت که مقدار آن با توجه به شرایط کشور مقصد متفاوت می باشد.

file 2