امروز

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

Urmia University

Scientific International Relations Office

تفاهم‌ نامه‌های بین‌المللی

عنوان تفاهم نامه طرف دوم قرارداد معرفی دانشگاه وب سایت دانشگاه طرف قرارداد سال انعقاد قرارداد مدت اعتبار متن تفاهم نامه
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه بابل عراق
دانشگاه بابل عراق

دانشگاه بابل که در سال 1991 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محیط شهری شهر متوسط الحله  بابل واقع شده است. این موسسه همچنین دارای پردیس های شعبه در مکان های زیر است: القاسم، المسیب. دانشگاه بابل  به طور رسمی توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق به رسمیت شناخته شده است.

2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه موصول عراق
دانشگاه موصول عراق

دانشگاه موصل (به عربی: جامعة الموصل) یک دانشگاه دولتی در شهر موصل عراق است. این دانشگاه دومین دانشگاه برتر عراق پس از دانشگاه بغداد است. دانشگاه موصل در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد. امروز دانشگاه مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری معتبر را در بیش از ۱۰۰ رشته علمی ارائه می‌دهد.

2023
5 سال
فاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه العراقیه عراق
دانشگاه العراقیه عراق

دانشگاه العراقیه که در سال 1989 تأسیس شد، یک مؤسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در کلان شهر بزرگ بغداد (محدوده جمعیتی بیش از 5،000،000 نفر) واقع شده است. دانشگاه العراقیه که به طور رسمی توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق به رسمیت شناخته شده است، یک موسسه آموزش عالی عراقی است که به طور رسمی به دین اسلام وابسته است. دانشگاه العراقیه دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی در چندین زمینه تحصیلی می شود. 

2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه البغداد عراق
دانشگاه البغداد عراق

دانشگاه بغداد (به عربیجامعة بغداد) (به انگلیسیBaghdad University) دانشگاهی دولتی در شهر بغداد است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه عراق است. 

دانشکده حقوق به عنوان اولین دانشکده دانشگاه بغداد، در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد. در پی آن دانشکده مهندسی در سال ۱۹۲۱، کالج عالی تربیت معلم و کالج پایین آموزش و پرورش در سال ۱۹۲۳، کالج پزشکی در ۱۹۲۷ و کالج داروسازی نیز در ۱۹۳۶ تأسیس شدند. در سال ۱۹۴ اولین مؤسسه آموزش عالی دخترانه به نام کالج ملکه علیا تأسیس شد. در ادامه دانشکده‌های هنر و علوم در سال ۱۹۴۹ و دانشکده کشاورزی ابوغریب در سال ۱۹۵۰ تأسیس شدند.

 

2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه العین عراق
دانشگاه العین عراق
2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه نجم الدین اربکان ترکیه
دانشگاه نجم الدین اربکان ترکیه
 

دانشگاه نجم الدین اربکان یک دانشگاه عمومی در کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد و دارای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های مختلفی است که در زمینه‌های مختلف علوم و فنون فعالیت می‌کنند. با برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی متنوع، دانشگاه نجم الدین اربکان یکی از مراکز آموزش عالی معتبر در ترکیه محسوب می‌شود.

2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه یتی تپه ترکیه
دانشگاه یتی تپه ترکیه (Yeditepe)

دانشگاه یدی تپه یک دانشگاه خصوصی است که در استانبول، ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در سال 1996 تأسیس شد و برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف از جمله مهندسی، کسب و کار، علوم بهداشتی و علوم انسانی ارائه می‌دهد. این دانشگاه به خاطر دارا بودن یک دانشگاه مدرن، آموزش با کیفیت و تأکید بر تحقیقات و نوآوری شناخته شده است.

2023
-
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه آنکارا ترکیه
دانشگاه آنکارا ( Ankara University)

 دانشگاه آنکارا یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه است که در سال 1923 تأسیس شده است. این دانشگاه دارای بیش از 40 دانشکده و بیش از 100 هزار دانشجو است و به عنوان یکی از مراکز تحصیلی و تحقیقاتی برجسته در منطقه شناخته می‌شود. دانشگاه آنکارا در زمینه‌های مختلف از جمله علوم انسانی، علوم پایه، علوم اجتماعی و مهندسی فعالیت دارد و دارای همکاری‌های بین‌المللی گسترده‌ای با دانشگاه‌ها و موسسات دیگر در سراسر جهان است. 

2023
4سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه قاضی ترکیه
دانشگاه قاضی (Gazi University)

 دانشگاه قاضی، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه و مرکز آموزش و تحقیقات در زمینه‌های مختلف است. این دانشگاه در پایتخت ترکیه، آنکارا واقع شده و یکی از دانشگاه‌های بزرگ و تاریخی این کشور محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای تاریخچه ای غنی در زمینه آموزش و تحقیقات برتر است و به عنوان یکی از مراکز برجسته آموزش عالی در منطقه شناخته می‌شود. همچنین این دانشگاه بین‌المللی است که با دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان همکاری‌های زیادی دارد 

2023
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه ایغدیر ترکیه
دانشگاه ایغدیر (IGDER)

دانشگاه ایغدیر در سال 2008 در شهر ایغدیر تأسیس شد و امروزه به عنوان یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های ترکیه شناخته می‌شود و در ابتدای تأسیس، این دانشگاه تنها 3 دانشکده و 2 مدرسه حرفه‌ای داشت و با تلاش فراوان در زمینه‌های مختلف، خصوصاً در بخش آموزش کشاورزی، توانست به ‌تدریج امکانات و سطح خود را در بین سایر مؤسسات، ارتقاء و گسترش دهد.

2022
5 سال
تفاهم نامه مابین دانشگاه آتاتورک و دانشگاه ارومیه
Ataturk University, Turkey

دانشگاه آتاتورک یکی از دانشگاه‌های معتبر و برجسته ترکیه است که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد. این دانشگاه در ارزروم قرار دارد و در حوزه آموزش عالی، پژوهش و خدمات جامعه فعالیت می‌کند.

دانشگاه دولتی آتاتورک (Atatürk University) 22 دانشکده دارد که بالغ بر 51.000 دانشجوی داخلی و خارجی در رشته های متنوع آن مشغول تحصیل هستند. 6 کالج در زمینه های مختلف تحت پوشش این دانشگاه است و همچنین 8 انستیتو فعال در علوم مختلف زیر نظر این دانشگاه در حال فعالیت است.

2022
5 سال
دانلود
تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه ارومیه و دانشگاه ملی اقیانوس تایوان
National Taiwan Ocean University Keelung, Taiwan

دانشگاه ملی اقیانوس تایوان (NTOU) در سال 1953 به عنوان کالج فناوری دریایی استانی تایوان تأسیس شد. یازده سال بعد، در سال 1964، تبدیل به یک کالج دریانوردی شد که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف دریایی ارائه می داد. در این دوره، کالج توسط دولت استانی تایوان جمهوری چین حمایت می شد. در سال 1979، به یک موسسه ملی تبدیل شد و به کالج ملی علوم و فناوری دریایی تایوان تغییر نام داد. یک دهه بعد، در سال 1989، کالج به یک دانشگاه تمام عیار تبدیل شد.

در حال حاضر،  NTOUدارای هفت کالج است: علوم و مدیریت دریایی، علوم زیستی، علوم و منابع اقیانوس، مهندسی، مهندسی برق و علوم کامپیوتر، حقوق و سیاست اقیانوس، و همچنین علوم انسانی و اجتماعی. این کالج ها در مجموع دارای 22 بخش کارشناسی، 12 موسسه تحصیلات تکمیلی، 28 برنامه کارشناسی ارشد و 20 برنامه دکترا هستند.

این دانشگاه رشد و تحول زیادی را پشت سر گذاشته است و اکنون به عنوان یکی از مهمترین مراکز آموزش عالی و بورسیه کشور به ویژه در علوم دریایی، مطالعات دریانوردی و شیلات شناخته می شود.

2022
5 سال
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه و دانشگاه قونیه (کونیا)
دانشگاه قونیه (کنیا) ترکیه

دانشگاه کونیا (قونیه) یک دانشگاه عمومی تحقیقاتی واقع در شهر قونیه ترکیه می باشد. . این دانشگاه در 18 مه 2018 تاسیس شده است. 

2021
4 سال
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه آوگسبورگ
University of Augsburg, Germany

دانشگاهی با ۷ دانشکده است که در سال ۱۹۷۰ در شهر آوگسبورگ تأسیس شده‌است.  در حال حاضر این دانشگاه دارای ۷ دانشکده است که در ۲ کمپ متفاوت قرار گرفته‌اند: 1. دانشکده دین و علوم کاتولیک، 2. دانشکده اقتصاد، 3. دانشکده حقوق، 4. دانشکده ارتباطات و راه‌های آموزشی، 5.دانشکده تاریخ، 6. دانشکده علوم طبیعی و ریاضی،7. دانشکده علوم کامپیوتر

2019
5 سال
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه آوینیون فرانسه
University of Avignon, France

دانشگاه آوینیون  یکی از قدیمترین دانشگاههای فرانسوی است ، که در آوینیون مستقر است. واقع در آکادمی ایکس و مارسی. در سال 1303 توسط پاپ بونیفاس هشتم تاسیس شد و در سال 1792 در طی انقلاب فرانسه بسته شد. رشته های موجود: 
جغرافیا، تاریخ، اطلاعات و ارتباطات،زبانهای خارجی، ادبیات فرانسه، زبانها، ادبیات و تمدنهای خارجی، علوم کامپیوتر، فیزیک ، شیمی، علوم زیستی، ریاضیات، ورزش، اداره اقتصادیو اجتماعی، قانون، اقتصاد، مدیریت، مدیریت دولتی

2018
10 سال
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه ودانشگاه سلجوق ترکیه
Selçuk University, Turkey

دانشگاه سلجوق یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در سال 1975 در قونیه ، ترکیه تاسیس شد. دانشگاه سلچوک در سالهای اخیر با توسعه سریع دانشگاه جدید ، وضعیت یک دانشگاه مدرن را با ساختار فیزیکی ، تجهیزات تکنولوژیکی و امکانات اجتماعی-فرهنگی به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است. دانشگاه سلچوک در حال حاضر با 22 دانشکده،1 هنرستان دولتی و مراکز کاربردی فعالیت های آموزشی را انجام می دهد.

2019
-
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه ودانشگاه داگاوپیلس، لاتویا
Daugavpils University, Latvia

دانشگاه داگاوپیلس در سال 1921 تاسیس شد و امروز بزرگترین دانشگاه دولتی منطقه ای و تنها دانشگاه در شرق لتونی است. DU برای دستیابی به دانش در 5 دانشکده و 53 برنامه تحصیلی ارائه می دهد. همه برنامه هایی که در دانشگاه داگاوپیلز تحقق یافته اند ، دارای مجوز و اعتبار هستند که تأیید دولت ، اروپا و جهان آنها را تضمین می کند. مدرک دانشگاه داگاوپیلز توسط کمیسیون اروپا تأیید شده است.

دانلود
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و انیستیتوی پژوهش ، فناوری، غذا و کشاورزی اسپانیا
(Research& Technology& Food & Agriculture Institute (Spain

IRTA یک موسسه تحقیقاتی متعلق به دولت کاتالونیا و عضو وزارت کشاورزی است.

2015
سه سال
دانلود
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه بلگراد
University of Belgrade

دانشگاه بلگراد یک دانشگاه دولتی در صربستان است. این دانشگاه قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه صربستان است. در سال 1808 به عنوان مدرسه عالی بلگراد در صربستان انقلابی تاسیس شد و تا سال 1838 با ادارات مستقر در کراگویواچ در یک دانشگاه واحد ادغام شد.

2019
5 سال
تفاهم نامه فی مابین دانشگاه گنت، بلژیک و دانشگاه ارومیه
Ghent University, Belgium

دانشگاه گِنت رتبه ۷۰ام دانشگاه‌های جهان در رتبه بندیشانگ­های را داراست.

2015
3 سال

Pages